Prenájom karavanu. Na čo sa pripraviť?

Cestovanie

Marek 19.07.201322867

Prenájom karavanu. Na čo sa pripraviť?

Karavan je dobrodružná, skvelá a zároveň lacná dovolenka. S ľahkosťou sa vyrovná akýmkoľvek ponukám dovolenkovania na Slovensku a pritom môžete prejsť kus cudziny. Pred tým, ako sa vyberiete do požičovne karavanov, je vhodné vedieť, čo vás tam čaká a s akými cenovými reláciami rátať.

Angličan, či Nemec? Kto je na cestách lepší?

 Kým sa rozhodnete pre ten pravý karavan, je dobré vedieť, čo budete potrebovať, aby vám ho v požičovni zverili do rúk. „Minimálny vek pre vypožičanie obytného auta je 20 rokov Súčasne musí byť nájomca držiteľom vodičského preukazu skupiny B dlhšie ako 2 roky kaucia za autokaravan 1000 euro karavan 500 euro. Servisný poplatok 40 € (obsahuje – 2 ks plynové bomby, plná nádrž na vodu, pripravená chemická toaleta, 1ks špeciálneho toaletného papiera pre chemickú toaletu),“ hovorí o podmienkach Rastislav Lamoš zo spoločnosti Prenájom Karavanov. Tie podmienky sú pre mnoho spoločností približne rovnaké. Zároveň dodáva, že karavany sa líšia národnosťou ako ľudia:  „Nemecké karavany sú orientované viac na kempy, hlavne na prístup k elektrike. Anglické karavany sú viac nezávislé, majú vlastné batérie a ohrev vody na plyn. Autokaravany sú skoro úplne nezávisle až na potrebu doplnenia vody a vyprázdnenia wc. Všetky karavany aj autokaravany majú chemické wc s objemom 15 l a postačí posádke minimálne na týždeň. Tak isto už väčšina aj sprchovací kút s teplou vodou.“  

Ekologické aj šetrné karavany

Pri prenájme karavanu určite zaváži, či mierite na roadtrip, alebo do kempu. Základom by malo byť štandardné vybavenie na prežitie v nepohodlí aj luxuse dobrého kempu.„Auto má plne vybavenú  kuchynku riadmi, s dresom, plynovými horákmi, chladničkou a mrazničkou klímu sprchu, WC, umývadlo, vlastnú zásobu čistej aj odpadovej vody. Elektrina má buď rozvod 230V , pokiaľ ste v kempe alebo stojisku pripojený na prívod, alebo všetko funguje na 12V rozvod v nadstavbovej časti auta, batéria môže byť dopĺňaná solárnymi článkami, alebo  palivovými článkami , ktoré dokážu vyrábať elektrickú energiu z metanolu, propánbutánu, či nafty a vtedy môžte pokojne stáť pod kopcom či v zátoke niekoľko týždňov bez akejkoľvek potreby civilizácie,“ hovorí o vybavení moderných karavanov Maroš Frindt so spoločnosti AIRIA. Pavel Dudák z Karavany PK dodáva, že obytné autá a karavany sú v dnešnej dobe vybavené všetkým, čo človek potrebuje k pohodliu na dovolenke.

 

V neposlednom rade zaváži aj váha a energetická pripravenosť karavanov. „Ekonomickú úsporu dosahujeme ľahkosťou našich karavanov, čím zvýši spotrebu ťažného vozidla len minimálne. Karavany sú vybavené aj solárnym panelom, ktorý dobíja batériu, čo znižuje energetickú záťaž, hovorí. Anton Lipar z PROCAMP, s.r.o. Stačí si už len vybrať z cenovej škály ten pravý karavan a vyraziť za poznaním.

 

Ceny nájmov:

PROCAMP, s.r.o.:

Cena karavanu na deň je od 30 euro. Suma je konečná bez ďalších poplatkov. Cestovatelia, ktorí si karavan zapožičajú na viac ako 14 dní majú navyše 5% zľavu.

Prenájom Karavanov:

Cenník prenájmu karavanu:

A: 40 € / deň (Júl, August)

B: 30 € / deň (Marec, Apríl, Máj, Jún, September, Október, November)

C: 20 € / deň (December, Január, Február)

Min. počet dní: A – 7 dní, B – 3 dni, C – 2 dni

Cenník prenájmu autokaravanu:

A: 100 € / deň (Júl, August)

B: 85 € / deň (Marec, Apríl, Máj, Jún, September, Október, November)

C: 70 € / deň (December, Január, Február)

Min. počet dní: A – 7 dní, B – 3 dni, C – 2 dni

Karavany PK:

Minimálna doba
prenájmu : Sezóna A - 7dní , Sezóna B - 3dni , Ostatné - 3 dni

Cenník podľa podmienok
 

Nezabudnite si pozrieť aj najobľúbenejšie destinácie a zásady ako cestovať!

Komentáre Disqus.
(0/5) 0 referencií
prenajomkaravanov

(5/5) 6 referencií
Karavany PK

Sme dynamická spoločnosť s vybraným tímom odborníkov a profesionálov s dlhoročnými skúsenosťami v…

(0/5) 0 referencií
Procamp

Spoločnosť Procamp vznikla v roku 2012 oddelením sa od spoločnosti Tavex s.r.o., ktorá sa zaoberá…

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Táto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím